Użycie i pielęgnacja mebli tapicerowanych

Użycie i pielęgnacja mebli tapicerowanych

Każdy życzy sobie, aby zakupione przez niego meble tapicerowane posłużyły mu jak najdłużej. Aby tak się stało należy przestrzegać kilku zasad.

Jak używać meble tapicerowane?

  1. Podstawową kwestią jest używanie ich zgodnie z przeznaczeniem – dzięki temu uda się uniknąć uszkodzeń mechanicznych mebli.
  2. Nie należy umieszczać zbyt dużej ilości pościeli w pojemnikach na to przeznaczonych, ponieważ powoduje to niepotrzebne przeciążenie mebla, a tym samym zapadanie się szuflady.
  3. Należy unikać siadania i stawania na oparciach fotela czy kanapy, ponieważ powoduje to szybsze niszczenie mebli.
  4. Nie należy skakać po meblach, warto także postarać się zadbać, by nie robiły tego zwierzęta (dla kota warto kupić wysoki drapak, wtedy prawdopodobnie na nim będzie spędzać więcej czasu).
  5. Przy przestawianiu mebli należy je podnieść łapiąc od dołu, nie powinno się ich przesuwać czy ciągnąć.
  6. Należy zadbać, by mebel stał na równej powierzchni (należy unikać sytuacji, kiedy będzie stał częściowo np. na dywanie).
  7. Meble należy stawiać w miejscach, w których ilość przestrzeni pozwoli na bezkolizyjne użycie mechanizmu rozkładającego.

Oprócz przestrzegania powyższych zasad, by zwiększyć trwałość mebli należy dbać o ich odpowiednią pielęgnację. Regularne czyszczenie tapicerki jest konieczne. Jak robić to prawidłowo?

Przede wszystkim trzeba regularnie odkurzać obicie, lub zamiatać je miękką szczotką. W przypadku czyszczenia na mokro, przed pierwszym użyciem detergentu warto sprawdzić jego działanie na małym, niewidocznym fragmencie materiału. Po całkowitym wyczyszczeniu obicia przed ponownym użyciem należy zaczekać aż materiał całkowicie wyschnie. W przeciwnym razie może dojść do natychmiastowego ponownego zabrudzenia materiału, lub do jego zafarbowania.

Jeśli w trakcie korzystania z mebli pojawi się na nich zabrudzenie, dobrze spróbować natychmiast się go pozbyć, jednak bez używania ostrych narzędzi (można to zrobić np. za pomocą szpatułki). Jeśli plama nie schodzi należy użyć detergentu, a czyszczenie rozpocząć od brzegu play (by nie rozniosła się na czystą część tapicerki).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments